Medium Catrina

Erkend medium helderziende/paragnost met aangeboren gaven.

 

Een medium ben je al vanaf je geboorte

 Medium Catrina voorspelt, geneest en helpt mensen met problemen.

‘’Een medium ben je al vanaf je geboorte’’

Geef maar toe. We hebben allemaal wel een vooroordeel over een medium of paragnost. Geldverspilling, onzin, idioten. Maar is dat wel altijd terecht? Om daar achter te komen nam de meest ongelovige verslaggever van Waterland Welzijn contact op met medium Catrina uit Amstelveen en liet zich doorlichten. Met verrassend resultaat…

Door Roy Leeman - WebRegio Krant Waterland Welzijn

Ik moet zeggen dat ik altijd sceptisch ben geweest over een medium of paragnost, kaartenlegger of welke andere paranormale kwakzalver dan ook. Goed, toch verzamel ik alle moed om die vooroordelen even aan de kant te schuiven en ik ga met een frisse blik op zoek naar een medium.

Om een afspraak te maken, kan ik een mail sturen of om direct met Catrina in contact te komen, is er een telefoonnummer beschikbaar van zeven uur ’s ochtends tot half twaalf (!) ’s avonds. Althans, zo staat er.

Een simpel telefoontje
Een simpel telefoontje dus. Nou, niet echt eigenlijk. Blijkbaar heeft Catrina het nogal druk. Na vier keer ‘er is nog één wachtende voor u’ heb ik er genoeg van. Dan maar via het contactformulier. Ik zeg in mijn mail dat ik een geïnteresseerde journalist ben en dat ik haar wil interviewen. Natuurlijk wil ik ook weten of ze iets over mijn eigen situatie kan vertellen. Stiekem vind ik dat tweede tóch het interessantste. En zo langzaam het aan de telefoon verloopt, krijg ik na het versturen van de e-mail binnen enkele minuten een belletje. Het is Catrina.
‘’Leuk dat je hier een verhaal over wil maken. Wat wil je dat ik uitleg?’’

Ik vertel dat er nogal wat mensen zijn die een medium en een oplichter in één adem noemen. En dat ik daarnaast ook wel eens mezelf wil laten doorlichten. Gewoon om te zien of er iets uitkomt.
‘’Het is ook niet zo vreemd dat mensen zoveel vooroordelen over paragnosten of media hebben. Kijk maar eens naar al die tv-programma’s waar ze van die zweverige praatjes houden. Simsalabim, je kent het wel. Pure geldklopperij. Hetzelfde geldt voor de opleidingen tot medium. Flauwekul. Je wordt ermee geboren of niet. Het is dus nooit mogelijk iemand op te leiden tot paragnost of medium,’’ vertelt ze op zeer nuchtere toon.

En om dit te begrijpen duik ik eerst in het verleden van Catrina. Dat overigens niet zo erg rooskleurig is.

Gepest
Catrina (45) was een jaar of vijf toen ze merkte dat ze anders was dan haar leeftijdsgenootjes op school in Edam. ‘’Ik zag dingen die mijn klasgenootjes niet zagen. Dat klinkt misschien heel wazig, maar dat is het niet. Voor mij was dat toen al heel normaal, ik wist niet beter dan dat ik het had. Op die leeftijd wist ik bijvoorbeeld al dingen van te voren te voorspellen. Als dan later iets ergs ook daadwerkelijk uitkwam, gaven mijn klasgenootjes mij de schuld. Ik had het gedaan, ik was niet goed bij mijn hoofd.’’

Catrina had het moeilijk op school. Ze viel buiten de boot en had nooit vriendinnetjes.‘’Tja, wat kon ik er aan doen dat ik, zo klein als ik was, al gebeurtenissen aan kon voelen? Ik had er toch ook niet om gevraagd? Op een gegeven moment zijn ze me gaan pesten op school. Iedere dag werd ik uitgescholden. En de schoolleiding had toch liever ook dat ik er maar niet meer over praatte, want dat zou voor nog veel meer problemen zorgen. Je kunt wel raden wat je als kind dan doet: dichtslaan, je afzonderen van de rest. Maar toen ik dat deed, vonden de kinderen mij nóg vreemder. Eerst zei ik allerlei gekke dingen en nu hield ik mijn mond. Dat begrepen ze niet. En diegene die niet begrepen wordt, is de pispaal.’’

Hoe werkt het?
Maar dan nog rest mij de vraag: hoe werkt het? Hoe kan Catrina dingen zien, die wij niet zien? ‘’Dat kan ik eigenlijk niet uitleggen. Het gebeurt gewoon. Als ik met iemand (via de telefoon, red.) gesproken heb, krijg ik van het universum signalen door over diegene. Hoe ziet hij of zij eruit? Hoe oud is iemand? Welke eigenschappen heeft hij of zij? Daar heb ik niet voor geleerd, die gegevens krijg ik gewoon binnen. En daarvoor heb ik alleen iemands stem nodig. Veel paragnosten vragen dan om een geboortedatum of de eerste letter van iemands voornaam, onzin. Niet nodig. Dan gaan mensen nadenken en dat hoef ik niet.’’

Waterlanders
Catrina merkt dat veel van haar klanten uit Waterland komen. Komt dat doordat ze van oorsprong Edammer is, of zijn Waterlanders gewoon extra gevoelig?
‘’Nee, ik denk niet Waterlanders extra gevoelig zijn, maar ik heb natuurlijk wel een speciale binding met ze. Ik kom er zelf ook vandaan tenslotte. Veel van mijn vaste klanten komen uit Edam, Monnickendam en Purmerend en ondanks dat ik nu al elf jaar in Amstelveen woon, blijft de binding met Waterland dus bestaan. Maar eigenlijk komen de mensen overal vandaan, zelfs uit België waar ik in een reclamespotje ben te horen, ha ha.’’

De telefoon gaat de hele dag door, van ’s ochtends vroeg tot ’s avonds laat. Toch zegt ze daar geen problemen mee te hebben. Sterker nog, ze kan niet zonder de telefoonlijn.
‘’Het is zo’n dankbaar beroep. Ik help mannen, vrouwen, vaders en moeders. Soms zit ik wel eens twee uur met iemand aan de lijn, maar af en toe ook maar een kwartiertje. Dan willen ze alleen mijn stem even horen. En de vragen die ze stellen kunnen over van alles gaan, van contact met een overledene tot straatangst. Ik stel mensen gerust en spreek me uit over de toekomst van iemand, maar ben wel heel direct en eerlijk. Als ik dus een bepaalde vraag niet kan beantwoorden omdat ik het niet goed doorkrijg via het universum, zeg ik dat ook gewoon. Je moet mensen niet gaan bedriegen, daar houd ik niet van. Toch heb ik het nog nooit meegemaakt dat iemand kwaad de telefoon erop gooit. Alle reacties zijn positief en daar ben ik blij om.’’Naast dat Catrina met haar telefoonlijn de mensen kan helpen, heeft ze nu ook een plekje voor haar gaven gevonden. ‘’Vroeger mocht ik er niet over praten, nu doe ik niets liever.’’

Griezelige waarheid
O ja, helemaal vergeten. Voor ik het verhaal dichtblaas, zijn jullie vast benieuwd naar de resultaten van mijn eigen situatie. Of niet soms? Heeft Catrina iets over mij kunnen ontfutselen dat ik niet verteld heb? Ik durf het bijna niet te zeggen, maar já. Wel degelijk! En veel dingen blijken nog te kloppen ook!

Kort na ons interview, krijg ik een mail met daarin verrassende conclusies. En, geloof me, ik heb alléén telefonisch met haar gesproken. Ze heeft niets aan mij gevraagd en ik heb haar geen informatie over mezelf gegeven. Ze weet dus alleen mijn naam. Tenminste dat denk ik…

‘’Je bent een man van 20 plus (klopt!), met blond haar (klopt!). Je komt uit een gezin van 5 (klopt!). Je hebt bruin, grijsachtige ogen (klopt niet!)en bent al een tijdje gelukkig met een blondine, die eveneens 20 plus is (klopt ook!).’’

En alsof dit niet genoeg is, vervolgt ze in de volgende alinea haar verhaal over mij:

‘’Je hebt veel in je mars, maar toch twijfel je vaak over je eigen kunnen en de toekomst (klopt ook!), Verder zie ik dat het buitenland een grote rol gaat spelen in je beroep als journalist (kan ik nog niets over zeggen). Ook voel ik heel erg een miskraam, bij jou thuis of in je naaste omgeving (Ook dit klopt!).

Ik ben verbijsterd! Ze heeft alleen mijn stem gehoord en toch weet ze zoveel over mij. Ik heb via internet natuurlijk – want dat doe je – gecheckt of Catrina dit heeft kunnen opzoeken. Maar al snel merk ik dat dit onbegonnen werk is en ook onmogelijk! Dit kan geen toeval zijn. Deze vrouw heeft echt iets bijzonders. Zo ongelovig en sceptisch ik altijd ben geweest over paragnosten, zo overtuigd ben ik nu van Catrina’s gaven. Wie had dat nou durven denken?